Yazı kategorisi: Uncategorized

“En pahalısından bir buket sahteliğe gönül vermek”


 

 

Maskeler ne kadar iyi hazırlanırsa hazırlansınlar, ne kadar iyi uydurulmağa çalışılırsa çalışılsın sakladıkları, gizledikleri şeylerin görünmelerini her zaman ve her yerde tam olarak önleyemezler. Maske, bir gerçeği bir süre gizleyebilir; fakat yok edemez. Zorla birbirini sevmeye çalışan insanlar görüyorum. En pahalısından bir buket sahteliğe gönül vermek bu kadar kolay mı? İnsanlar yalanlarla mutlu oluyor. Yada yalan mutluluklar yaşıyor. İnsan neden yaşar? Neden yaşamalıdır? Lise yıllarında başlar bu sorular. Sonra idealist gençliğin yalan bir hevesine kapılıp geçer yıllar. Yaş ilerler, doğru cevaplar çıkar hata dediğimiz gerçekliklerin arkasından. Gerçeklik üzer. Gerçeklik acıtır. Gerçeklik üşütür bir süre sonra. Yalan, bir güneş olur ardından. Isıtır yoksul kalpleri. Maskeler takılır realist olgunluk yıllarının başında. Maskeler ve insanlar vardır güneşin karşısında. Sıcaktır sahtecilik. Arkamıza düşen, sahteciliğimizin gölgesini görmeyiz bile. Geride bıraktığımız insanlığımızdır sadece.
Zorla birbirini sevmeye çalışan insanlar görüyorum. En pahalısından bir buket sahteliğe gönül vermek bu kadar kolay mı? Sanırım evet. Peki ya direnmek. Direnmek gerekmezmi doğan yalan güneşe. Bu kadar zor mu gölge yanlarımızı kurtarmak. İnsanlığımızı kazanmak. Hani küçükken öğretilen dürüstlük. Sürekli tembihlenen doğruluk. Küçük kalbimize sokulan değerler. Şimdi yoklar. En küçük halleriyle kaldılar. Bizler büyüdük. Onlar küçüldü. Bizler büyüdük, insanlığımız küçüldü. Belkide budur kronik korkaklığımızın nedeni. Budur belkide dirençsizliğimizin nedeni. Bizler büyüdük. Kalplerimiz küçüldü. Masallara alışan o küçük kalpler yine masalları aradı. Ve sonu belli olmayan hayat masalında yalan sahteliklere sarıldı. Sevdik sahteliği. onunla oyunlar oynadık. Ve en pahalısından bir buket sahteliğe verdik gönüllerimizi. Gerçekliğimizi arkada bıraktık.

Reklamlar

Yazar:

Kelimeler bazı şeyleri anlatır. Ama her şeyi yaşatmaz. Bazen ben bile yabancı olurken kendime, sana nasıl anlatırım ki beni? Neşeliyim diyeceğim, belki suratsızlığıma denk geleceksin... Espriliyim diyeceğim, belki ağlamalarıma denk düşeceksin... Özgürüm diyeceğim, belki tutsaklımlarımda yakalayacaksın beni... Kendimi anlatıp da bir kalıba sığdırmak istemem düşüncelerimdeki beni. Hani yaşamadan bilemeyeceğin şeyler vardır ya, onlardan biriyim belki.. Bazıları için herhangi biri.. Bazıları için vazgeçilmez biri.. Düşlediğim kadar insanım, insan olduğum kadar hatalı, hatalı olduğum kadar gerçeğin peşinde...işte ben buyum...İdilce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s