“İyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta”


 

Bu hikayeyi okuduğumda çok duygulandım günümüzde bırakın sevmeyi çiftler sanki bir birliktelik yaşamamış gibi yollar ayrıldığında ne kadar olumsuzluk yaşanmışsa dile getirilir öfke kusulur sevgiyle bahsedicekleri sanki hiç bir şey yokmuş yaşanmamış gibi daima kendilerinden başka suçlu ararlar gerçek sevginin almak değil beklentisiz vermek olduğunu insan ilişkilerinde sadakatin saygının önemini anlamazlar…Kronikleşmiş yapay bir duygu anlayışı günümüzde yaşanılan…İşte gerçek sevgi iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta  yanımızda olsada olmasada sonsuza kadar sevmek…Sevginin ışığı  daima yolunuzu aydınlatsın…İdilce

Yaşlı bir bey, sabah erken evinden çıkmış, yolda ilerlerken, bir bisikletlinin çarpmasıyla yere yuvarlanmış ve hafif yaralanmış.
Sokaktan geçenler yaşlı beyi hemen en yakın sağlık birimine ulaştırmışlar.

Hemşireler, önce pansuman yapmışlar ve ‘biraz beklemesini ve röntgen çekerek her hangi bir kırık veya çatlak olup olmadığını inceleyeceklerini’ söylemişler.

Yaşlı bey huzursuzlanmış; “acelesi olduğunu, röntgen istemediğini” söylemiş. Hemşireler merakla acelesinin nedenini sormuşlar.

“Eşim huzur evinde kalıyor. Her sabah birlikte kahvaltı etmeye giderim, gecikmek istemiyorum” demiş.
“Eşinize haber iletir gecikeceğinizi söyleriz” deyince.

Yaşlı adam üzgün bir ifade ile “Ne yazık ki karım Alzheimer hastası hiç bir şey anlamıyor, hatta benim kim olduğumu dahi bilmiyor” demiş.

Hemşireler hayretle “Madem sizin kim olduğunuzu bilmiyor neden her gün onunla kahvaltı yapmak için koşuşturuyorsunuz?” diye sormuşlar.

Adam buruk bir sesle:
“Ama ben onun kim olduğunu biliyorum” demiş…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s