Yazı kategorisi: Yaşam

“İçimizdeki Kapıları Açmak”


“Her şeye karşı yaklaşımın çok çok önemlidir. Yaklaşımın olumsuz olduğunda ve yaşamda yalnız engelleri ve zorlukları gördüğünde ruhsal olarak olgunlaşmayı ve büyümeyi bekleyemezsin. Her durumda bir hayır vardır; her durumda şükredilecek bir şey olduğu gibi… Ve onu görmek için zaman ayırabilirsen görebilirsin.

Eğer yüreğinde sevgi yoksa işte o zaman her durumun içindeki hayra çevrendeki ruhların içindeki iyiliğe ve senin olan bu harika yaşama gözlerin kör demektir.

Ne kadar da harika bir şekilde kutsanmış durumdasın! Eğer senin olan harika yaşamı kabul etmez onu farketmez ve onun için şükretmezsen gözlerin bağlı bir şekilde kaderin için yas tutarak etrafta dolaşıp durursun.

Sahip olduklarına bakmak için kendine zaman ayır; eğer kendini tamamen sıkışıp kalmış hissediyorsan bir durumu değiştirmenin en hızlı yolu başkalarına sahip olduklarından vermeye başlamaktır. Yaşam sen ondan ne oluşturuyorsan odur. Sen kendi yaşamından ne oluşturuyorsun?”

Reklamlar

Yazar:

Kelimeler bazı şeyleri anlatır. Ama her şeyi yaşatmaz. Bazen ben bile yabancı olurken kendime, sana nasıl anlatırım ki beni? Neşeliyim diyeceğim, belki suratsızlığıma denk geleceksin... Espriliyim diyeceğim, belki ağlamalarıma denk düşeceksin... Özgürüm diyeceğim, belki tutsaklımlarımda yakalayacaksın beni... Kendimi anlatıp da bir kalıba sığdırmak istemem düşüncelerimdeki beni. Hani yaşamadan bilemeyeceğin şeyler vardır ya, onlardan biriyim belki.. Bazıları için herhangi biri.. Bazıları için vazgeçilmez biri.. Düşlediğim kadar insanım, insan olduğum kadar hatalı, hatalı olduğum kadar gerçeğin peşinde...işte ben buyum...İdilce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s